Call for papers – Summerschool “Staging and Experiencing Festival Culture”

Roma in Festa

In juli organiseert het Belgische federale onderzoeksproject “Cultures of the Baroque Spectacle Between Italy and the Southern Netherlands” een interdisciplinaire en internationale summerschool over barokke feestcultuur op de Academia Belgica in Rome.

De cursus “Roma in Festa. Staging and Experiencing Festival Culture in Early Modern Rome’ richt zich op gemotiveerde MA studenten en beginnende PhD-studenten. Naast een introductie op de rijke feestcultuur van vroegmodern Rome, biedt de cursus ook een introductie op belangrijke collecties op het gebied van de barokke feesten, in musea en bibliotheken in zowel Belgie als in Rome.

De studenten schrijven ieder een individueel research paper, maar daarnaast werken ze ook samen aan een virtuele tentoonstelling op basis van hun onderzoeksresultaten. Het onderzoeksproject stelt een budget voor reiskosten ter beschikking; de Academia Belgica biedt onderdak en gebruik van de bibliotheek en andere onderzoeksfaciliteiten.

Meer informatie over de cursus en de aanmelding vindt u in de bijgevoegde call.

For further information:
m.schraven@ulg.ac.be
www.academiabelgica.it